Kinderopvang gesloten wegens maatregelen coronavirus

Update 2 april 2020

Het kabinet heeft op dinsdag 31 maart jl. besloten dat de maatregel m.b.t. de sluiting van alle kinderopvangcentra verlengd wordt t/m dinsdag 28 april a.s. Deze maatregelen zijn genomen om de verdere verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Voor kinderen van ouders, die werken in de vitale sector, blijft noodopvang beschikbaar. Graag informeren wij julie via dit nieuwsbericht over de maatregelen en hoe wij daar bij De Kinderhaven mee omgaan. Dit nieuwsbericht wordt up-to-date gehouden met de meest recente informatie vanuit de overheid en het RIVM. 

Kinderopvang voor ouders in cruciale sectoren

Onze kinderopvanglocaties blijven geopend voor kinderen van ouders die werken in de vitale sector. Het uitgangspunt is dat ouders in een cruciale beroepsgroep kunnen blijven werken. Als in een gezin één ouder een cruciaal beroep uitvoert, is het verzoek om zelf de kinderen op te vangen als dat kan. Als dat niet lukt, kan er een beroep worden gedaan op de school en/of kinderopvang. Het is geen harde eis dat beide ouders in een cruciale beroepsgroep werken. Er moet opvang zijn zodat mensen met cruciale beroepen aan het werk kunnen blijven. Wil je weten of jij zelf werkzaam bent in een vitale sector? Bekijk hier de lijst met vitale beroepen die is samengesteld door de Rijksoverheid. 

Er zijn kinderen voor wie opvang in de thuis- (of woon)situatie niet altijd een goede optie is. Het gaat dan bijvoorbeeld om kinderen in een onveilige thuissituatie of waar ouders tijdelijk de zorg voor de kinderen niet meer aan kunnen. Om hen zo goed mogelijk te ondersteunen, organiseren gemeenten opvang en begeleiding samen met onder andere de kinderopvang. Hiervoor kunnen ouders ook terecht bij De Kinderhaven. Wil je hiervan gebruik maken, neem dan contact op met onze Afdeling Relatiebeheer via 071-7600056 of info@dekinderhaven.nl 

Informatie ouders De Kinderhaven

Wij vinden het belangrijk om de ouders van De Kinderhaven op de hoogte te houden van de meest recente informatie rondom het coronavirus en de kinderopvang. Wij versturen deze informatie per mail en via nieuwsberichten op de tijdlijn van het ouderportaal . 

Contract en betaling kinderopvang

Wij kunnen ons voorstellen dat ouders vragen hebben over het opvangcontract dat zij bij ons hebben en de betaling van de kinderopvangkosten tijdens de sluiting van onze locaties. Op vrijdag 20 maart jl. heeft staatssecretaris Tamara van Ark toegezegd dat alle ouders de eigen bijdrage kinderopvang terug krijgen als zij de factuur van de kinderopvang blijven betalen. De periode van de compensatie is op 31 maart jl. ook verlengd t/m dinsdag 28 april.  Meer informatie over deze compensatie kun je terug lezen op de website van de Rijksoverheid. 

Heb je vragen? 

Neem gerust contact op met onze Afdeling Relatiebeheer. Annemarie en Ans staan jullie graag te woord via info@dekinderhaven.nl of 071-7600056.

Meer nieuws


Een prachtig GGD-rapport voor BSO De Watergeuzen.

Inspectie GGD bij buitenschoolse opvang De WatergeuzenIn de kinderopvang worden de organisaties jaarlijks gecontroleerd door de GGD (Gemeentelijke Gezondheids Dienst). Op 29 september jl. heeft...


Meer

Hoera, De Romeinen is goedgekeurd door de GGD!

Inspectie GGD bij KDV De Romeinen Binnen de kinderopvang branche worden de organisaties jaarlijks gecontroleerd door de GGD (Gemeentelijke Gezondheids Dienst). Op 1 september jl....


Meer

Kinderboekenweek 2022

De Kinderboekenweek is begonnen!De Kinderboekenweek wordt elk jaar in oktober gehouden. Tijdens het tien dagen durende evenement zijn er in het hele land allerlei...


Meer
© copyright 2022 - Alle rechten voorbehouden -

Algemene voorwaarden - Privacy beleid